neymar-santos

Santos pobednik Kupa Libertadores

U revanš utakmici finala Kupa Libertadores fudbaleri brazilskog Santosa savladali su jutros u Sao Paulu Penjarol iz Montevidea (Urugvaj) sa 2:1 (0:0) i treći put u klupskoj istoriji osvojili trofej namenjen šampionu Južne Amerike.

Prvi meč istih rivala, odigran pre sedam dana u Montevideu, završen je bez golova, pa je Santos, prvi put od 1963. godine trijumfovao u ovom prestižnom takmičenju.

Strelci za Santos bili su Neimar u 47. i Danilo u 69. minutu, dok je jedini pogodak Penjarola bio delo Durvala koji je autogolom u 80. minutu postavio konačan rezultat susreta.

Najuspešniji klub u istoriji Kupa Libertadores i dalje je argentinski Independiente sa sedam titula. Jednju manje osvojila je Boka Juniors, takođe iz Argentine, a na trećem mestu nalazi se Penjarol.