COPA AMERICA 2011

Gerero doneo Peru treće mesto

Peru – Venecuela 4:1

Čirok 42, Guerero 65,90,90 – Arango 78

Reprezentacija Perua zasluženo je stigla do bonzanog odličja, trećeg mesta na Kupu Amerike a igrano je u La Plati. Večeras je Peru savladao Venecuelu sa 4:1 a het trik postigao je Gerero.  Čirok je načeo mrežu Venecuele krajem prvog poluvremena (42. minut). U nastavku utakmice viđena je potpuna dominacija Perua. Gerero je zakucao loptu pod prečku u 62. minutu i duplirao vođstvo svoje selekcije.

Povezana vest:  Anćeloti: Ronaldova povreda nije ozbiljne prirode

Nadu Venecueli vratio je Arango u 78. minutu, posle lepe akcije. Međutim, Gerero je sa dva pogotka u finišu utakmice doneo ubedljivu pobedu Peruu.

Kapiten reprezentacije iskoristio je prostor koji su fudbaleri Venecuele ostavili u odbrani, pošto su se potpuno otvorili u poslednjih nekoliko minuta da bi, eventualno napravili preokret. Zanimljivo je da je treći i četvrti pogodak Gerero postigao u sudijskoj nadoknadi.

Povezana vest:  SVETSKO PRVENSTVO-MEKSIKO-1986, Maradonina "božja ruka"

-Ja igram za tim, oni su važniji od mene – rekao je Guerero posle meča.

Sutra od 21,00 čas u finalu se sastaju Urugvaj i Paragvaj.