selekcija_do_19EP 2011 DO 19 GODINA

Pobeda Srbije na startu

U 19: Srbija – Turska 2:0 (0:0)

Omladinska selekcija Srbije pobedom započela učešće na Evropskom prvenstvu u Rumuniji.

STADION: Berčeni. GLEDALACA: 1000. SUDIJA: Artium Kučan (Kazahstan). POMOĆNICI: Gregor Rojko (Slovenija), Dimitrij Mošjakin (Rusija). ŽUTI KARTONI: Jojić, Trujić (Srbija), Alhan (Turska).

STRELCI: 1:0 Jojić 56, 2:0 Trujić 89.

SRBIJA: Perić, Petković, Pantić, Vitas, Kuzmanović, Čaušić, Rogač, Jojić, Malbašić (od 63. Trujić), Mrkela (od 90. Krneta), Pešić (od 75. Despotović).

Povezana vest:  Zaneti: Inter je moj život i moja kuća

TURSKA: Kaveči, Korekči, Ozmen, Nukan, Bašibuk, Orhan, Iravul, Alhan (od 72. Ostuvan), Bekdemir (od 58. Ahmetsari), Derek, Alisahiner.

Omladinska reprezentacija Srbije pobedila je (2:0) selekciju Turske u prvom kolu Evropskog prvenstva u Rumuniji. Strelci za našu reprezentaciju bili su Jojić u 56. i Trujić u 89. minutu.

U prvom poluvremenu premijerne utakmice na prvenstvu u Rumuniji, izabranici selektora Dejana Govedarice uz malu naklonost sreće uspeli su da sačuvaju mrežu pred napadima, ipak, konkretnijih igrača Turske.

Povezana vest:  LIGA EVROPA, Rezultati 6. kola i tabele grupa

Nastavak je, međutim, doneo preokret u korist „orlića“. Situacija na terenu prešla je u ruke naših igrača što je rezultiralo pobedom i osvajanjem tri važna boda na startu takmičenja.

Andrej Mrkela je počeo akciju kod prvog gola, dodao do Malbašića, a povratnu loptu prtihvatio Jojić i udarcem pod prečku doneo vođstvo. Mrkela je bio asistent kod drugog gola pošto je preciznim dodavanjem pronašao Trujića, a ovaj bio precizan za 2:0.

Povezana vest:  ENGLESKA LIGA, Rezultati 17. kola engleske Premijer lige i tabela

U drugom kolu (23. Jul, 20.00 po srednjeevropskom vremenu) naša reprezentacija igraće protiv selekcije Španije.

Drugi meč prvog kola B grupe, Španija – Belgija prekinut je kod vođstva „furije“ 1:0 u 15. minutu zbog nevremena i biće naknadno odigran.