selekcija_do_19

EP 2011 DO 19 GODINA

Težak poraz Srbije

U 19: Srbija – Španija 0:4 (0:3)

Omladinska selekcija Srbije poražena u drugom kolu takmičenja na Evropskom prvenstvu u Rumuniji

STADION: Konkordia. SUDIJA: Pavel Gil (Poljska). POMOĆNICI: Dmitri Osjakin (Rusija), Gregor Rojko (Slovenija). GLEDALACA: 1. 000. ŽUTI KARTONI: Jojić, Kuzmanović (Srbija), Aurteneče, Morata (Španija).

STRELCI: 0:1 Morata 13; 0:2 Huanmi 15, 0:3 Morata 22, 0:4 Morata 75. minut.

SRBIJA: Perić, Petković, Ćosić, Jojić, Brašanac (od 46, Mrkela), Čaušić, Lukić, Vitas, Pešić (od 66. Despotović), Rogač (od 46. Trujić), Kuzmanović.

Povezana vest:  Umro direktor Arsenala Dani Fišman

ŠPANIJA: Badia, Karvahal, Gomes, Migel, Aurteneče, Pardo, Morata, Sarabia (od 81. Galjego), Huanmi (od 58. Aleks), Kampanja, Deulofeu (od 74. Gonzales).

Omladinska selekcija Srbije poražena je (0:4) od selekcije Španije ispod 19 godina, u utakmici drugog kola, B grupe, prve faze takmičenja na Evropskom prvenstvu u Rumuniji. Izabranici selektora Dejana Govedarice, nažalost, doslovce su osetili šta znači „crvena furija“ i za samo devet minuta prvog poluvremena primili su tri gola kad je rešeno pitanje pobednika utakmice. Trostruki strelac meča na „Konkordija“ stadionu bio je član madridskog Reala, Alvaro Morata, a u strelce se upisao i član Malage Huanmi…

Imali su naši fudbaleri dobru priliku pre prvog gola španske selekcije koju Miloš Jojić nije iskoristio. Usledila su tri šok-momenta na meču, dve asistencije Sarabie i pas Deulofeua koji su Morata u dva navrata odnosno Huanmi krunisali golovima.

U trećem kolu, selekcija Srbije igraće protiv Belgije (26. jul, 20.00 po srednjeevropskom vremenu) na stadionu „Buftea“.