hazard_ayew_TDC_1

SUPER KUP FRANCUSKE

Olimpiku trofej

Fudbaleri Olimpika iz Marseja osvojili su Super kup Francuske. U sjajnom meču punom preokreta pobedili su šampiona države ekipu Lila sa 5:4. Golove su postigli Ajev (71, 90pen, 90pen), Morel (85), Remi (87) za Olimpik odnosno Balmon (9), Hazard (58), Sov (72) i Baša (90) za Lil.

Povezana vest:  LŠ: Zvezda u plej-ofu može na Dinamo Zagreb

Niko nije mogao da nasluti ovakav epilog. U poslednjoj minuti igre postignuta su tri gola a dva s abele tačke.  Lil je do 71. minuta vodio sa 2:0. Balmon je bio strelac u devetom, a Hazard u 57. minutu.

Ajev je u pomenutom 71. minutu smanjio, ali je praktično već u sledećem napadu Lil došao opet do dva gola viška. Mrežu Mandande pogodio je Sou.

Finiš je bio neverovatan. Morel je u 85. smanjio na 3:2, Remi dva minuta kasnije izjednačio, da bi Ajev iz penala u poslednjem minutu donio potpuni preokret Olimpiku.

Marko Baša, inače, reprezentativac Crne Gore, je u 92. minutu izjednačio, ali je bilo vremena za još jedan jedanaesterac za Marsej koji je u gol i pobedu pretvorio Ajev.

Povezana vest:  Zvezda igra protiv Radničkog, Partizan u Novom Pazaru