FUDBALSKA-LOPTAEvertonu gol prednosti iz prvog duela sa Sportingom

Fudbaleri Evertona pobedili su večeras u Liverpulu lisabonski Sporting sa 2:1 na prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evropa. Prvi gol na meču postignut je u 35. minutu posle dodavanja petom Tima Kejhila do Stivena Pijenara koji je Everton doveo u vođstvo od 1:0. Silvan Disten je u 49. minutu duplirao vođstvo engleskog kluba.

Povezana vest:  SUPERLIGA SRBIJE, Partizan dočekuje Čukarički, Zvezda igra u Kruševcu

Sporting je, ipak, do vrlo važnog gola u gostima stigao u 87. minutu, kada je Miguel Veloso bio precizan sa penala. Minut ranije Disten je morao da napusti teren zbog crvenog kartona.

Ostale utakmice šesnaestine final Lige Evropa igraće se u četvrtak. Revanši će se igrati sledeće nedelje.