steven_rid_man_jun

Mančester Junajted pobedom započeo sezonu

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedom su započeli odbranu titule pošto su danas u prvom kolu engleske Premijer lige slavili na gostujućem terenu protiv Vest Bromvič Albiona sa 2:1. Tim Aleksa Fergusona poveo je već u 13. minutu preko Vejna Runija i činilo se da će napuniti mrežu domaćina. Međutim, Vest Bromvič je uspeo da izjednači dvadesetak minuta kasnije golom Šejna Longa posle loše intervencije golmana De Gee, a onda u više navrata opasno pripretio.

Povezana vest:  Parmi oduzeta još dva boda zbog dugovanja igračima

U nastavku susreta teren su zbog povreda morali da napuste stubovi odbrane „crvenih đavola“, kapiten Nemanja Vidić i Rio Ferdinand, ali je Mančester uspeo da osvoji sva tri boda autogolom Rida posle udarca Ešlija Janga u 81. minutu.

Ranije danas Čelsi je kao gost igrao bez golova protiv Stouka.

Odigrano u subotu: Blekburn – Vulverhempton 1.2, Fulam – Aston Vila 0:0, Liverpul – Sanderlend 1:1, Njukasl – Arsenal 0:0, Kvins Park Rendžers – Bolton 0:4, Vigan – Norič 1:1.