fifa-2011-u-20-world-cup

SP DO 20 GODINA

U finalu Brazil i Portugalija

U finalu Svetskog prvenstva za fudbalere do 20 godina, koje se održava u Kolumbiji, sastaće se reprezentacije Brazila i Portugalije. Do plasmana u završni meč Svetskog prvenstva obe selekcije došle su na identičan način. Portugalija je savladala Francusku sa 2:0 (2:0), dok je Brazil istim rezutatom bio bolji od Meksika.

Povezana vest:  Potpredsednik Barselone: Sanjajte, ali Nejmar ostaje kod nas

Golove za Portugalije u duelu sa Francuskom postigli su Danilo u 9, i Oliveira iz jedanaesterca u 40. minutu, dok je strelac oba pogotka za Brazil u duelu sa Meksikom bio Enrike. Prvi gol postigao je u 80, a drugi deset minuta kasnije. Finalna utakmica igra će se u subotu u Bogoti. Ukoliko pobedi Brazil, osvojiće petu titulu prvaka sveta, dok bi Portugalcima, u slučaju trijumfa, to bila treća titula.

Poslednji put dve reprezentacije su igrale u finalu pre tačno 20 godina. Posle boljeg izvodnenja jedanaesteraca uspešnija je bila Portugalija koju su tada predvodili Luis Figo, Rui Košta i Žoao Pinto.