Brek Shea

Američki fudbaler Brek Shea postao priznati slikar

Brek Shea, 21-godišnji veznjak FC Dallasa I fudbalske reprezentacije Sjedinjenih Država, u slobodno se vreme opušta uz slikarsko platno. Ide mu prilično dobro.

Jedan od najuzbudljivijih mladih igrača u reprezentaciji koju odnedavno vodi Jirgen Klinsman razvio je divljenja vrednu kreativnu veštinu izvan terena.

-Obično odem u garažu i sjednem pokraj svojih radova. U tim se trenucima osećam vrlo smireno. Imam na sebi samo bokserice i bosonog ostajem sam sa svojim mislima. Mogu tako u svom improviziranom ateljeu boraviti satima, sasvim se izgubiti u onome što slikam. Obožavam to – rekao je Amerikanac za ThePostGame.

Povezana vest:  Tajms o divljanju srpskih huligana u Đenovi

Stvar je odavno prešla okvire hobija. Shea je postao dovoljno dobar da se za njegove slike raspituju kolekcionari širom države. Nedavno je nekoliko njegovih radova pri jednoj humanitarnoj aukciji u Teksasu prodato za 10.000 dolara.

U Dalasu je nedavno Shea otvorio svoj studio, a pokrenuo je i internet stranu preko koje zainteresovani kupci mogu naručiti slike. Postao je u poslednje vreme vrlo tražen autor, i moraće početi da ulaže sve više vremena u svoj umetnički izražaj bude li želeo da udovoljava zahtevima sve veće baze klijenata.

Povezana vest:  Jovetić najverovatnije ne igra protiv Juventusa

Kurs slikarstva Shea je pohađao u svojoj osnovnoj i srednjoj školi, ali strukturalno likovno obrazovanje nema. Učio je sam iz knjiga i instruktorskih videomaterijala s interneta.

Iako mu uzima prilično vremena, Shea misli da mu slikanje ne odmaže u njegovoj sportskoj karijeri.

-Nije običaj da takav posao radi profesionalan fudbaler, ali verujem da on uistinu izvrsno koristi svoje slobodno vreme. Bolje da slika nego da igra videoigrice – rekao je njegov umetnički menadžer Spencer Wadsworth.

Povezana vest:  Spaleti produžio ugovor sa Zenitom do 2015. godine

-Slikam sve i svašta. Ponekad samo hodam uokolo, upamtim nešto i prvi sledeći put kad stanem pred platno stavim svoj doživljaj tog trenutka na njega. Nema se tu štaopogrešiti s obzirom da najviše radim apstraktno. Mogu jednostavno osloboditi misli i ruku te izraziti što god da je u mojoj glavi – zaključio je fudbaer koji je do sada upisao tri nastupa za seniorsku reprezentaciju SAD-a.