poljud_stadionDinamo i Hajduk podelili bodove, gradonačelnik Splita Kerum se sukobio s navijačima

Gradonačelnik Spilta, Željko Kerum na tribinama Poljuda tokom utakmice Hajduka i Dinama sukobio se s nekoliko navijača nakon čega je došlo do gurkanja.

Situaciju je brzo smirilo obezbeđenje, a ceo se incident odigrao uz VIP ložu iz koje su u čuđenju sve posmatrali predsednik Hajduka Hrvoje Maleš, gosti iz Dinama Damir Vrbanović i Tomislav Marčinko te druge važne zvanici.

Inače u derbiju sedmoga kola HNL-a Hajduk i Dinamo su podelili bodove, pošto je na kraj utakmice na semaforu stajalo 1:1. Beli su poveli golom Andrića u 44. minuti, a svega minutu i pol kasnije u listu strelaca se upisao Ibanez i tako doneo Dinamu izjednačenje. Na utakmici je podeljeno šest žutih kartona, od kojih je dva zaradio Brkljač pa je Hajduk od 20. minuta igrao s igračem manje.