Norwich Ritchie De Laet West Bromwich Peter Odemwingie

Prva pobeda Vest Bromviča, bod za Blekburn

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona pobedili su danas u gostima Norič sa 1:0, u četvrtom kolu engleske Premijer lige, dok su Fulam i Blekburn odigrali 1:1. VBA je ovim trijumfom osvojio prve bodove u šampionatu, a jedini gol na utakmici postigao je Nigerijac Piter Odemvingi. Nigerijski fudbaler, koji je odigrao prvi meč ove sezone, gol je postigao kada je iskoristio grešku protivničke odbrane već u trećem minutu.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Džon Teri: Francuzi su pogrešili što su oterali Anjelku

Vest Bromvič imao je priliku za ubedljiviju pobedu, ali je Odemvingi promašio penal koji je skrivio Stiv Morison u 76. minutu. Norič u ovoj sezoni nije zabeležio pobedu, a u četiri utakmice ima dva nerešena rezultata.

Blekburn je osvojio prve bodove u šampionatu remijem sa Fulamom u Londonu. Gosti su poveli u 32. minutu preko Rubena Ročine, a izjednačio je Bobi Zamora samo šest minuta kasnije. Blekburn je tako izbegao da ostane jedini tim bez bodova ove sezone. U drugom poluvremenu u igru je ušao reprezentativac Srbije Radosav Petrović.