podolski_wollscheid

Pobede Nirnberga i Volfsburga u petom kolu Bundeslige

Fudbaleri Nirnberga pobedili su danas u gostima Keln sa 2:1 u petom kolu Bundeslige i tako došli do treće pobede u sezoni. U drugoj današnjoj utakmici, Volfsburg je došao do druge pobede u sezoni savladavši Šalke sa 2:1. Oba gola za Nirnberg postigao je Timi Simons iz dva penala, dosuđena u razmaku od samo četiri minuta. Strelac za domaćine bio je Adil Čihi u 39.

Povezana vest:  Nikolić: Neko drugi je režirao ovaj meč

Oba jedanaesterca skrivio je brazilski internacionalac Pedro Žeromel. U 31. minutu srušio je Markusa Fojlnera, a u 35. Tomasa Pekharta, koji je nešto kasnije za kratko vreme dobio dva žuta kartona i morao napolje. Nirnberg je sada sedmi sa devet bodova, a Keln je 14. sa četiri boda.

Šalke je poveo u Gelzenkirhenu golom Raula u 13. minutu, ali je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić doneo preokret pogocima u 32. i 82. minutu.Šalke je ostao na šetom mestu sa devet bodova, dok se Volfsburg  popeo na 13. sa učinkom od dve pobede i tri poraza i šest osvojenih bodova.

Povezana vest:  Gvardiola: Voleo bih da Bajern izbaci Liverpul iz LŠ