brazil_slavlje

Remi Argentine i Brazila u Kordobi

Večiti južnoamerički fudbalski rivali Argentina i Brazil odigrali su bez golova 0:0, u prvom od dva prijateljska meča u kojima selektori na raspolaganju imaju samo igrače iz domaćih šampionata. Na prepunom stadionu „Mario Kempes“ Brazilci su bili najbliži pogotku u 81. minutu kada je Ronaldinjo sjajno izveo slobodan udarac, dok je domaćin imao tri solidne prilike u prvih 15 minuta, ali je napadač Estudijantasa Fernando Boseli bio neprecizan.

Drugi prijateljski duel nekadašnjih šampiona sveta zakazan je za 28. septembar, a domaćin će u Belemu biti Brazil. Ova dva meča poslužiće pre svega novom selektoru Argentine Alehandru Sebelji da što bolje pripremi „gaučose“ za start kvalifikacija za SP 2014. godine protiv Čilea 7. oktobra i Venecuele četiri dana kasnije. Brazil, kao domaćin narednog Mundijala neće učestvovati u kvalifikacijama.

Povezana vest:  Hadžijev, trener Nefčija: Partizan je mnogo slabiji nego što sam mislio