Fernando_Torres_celebrates

Čelsi ubedljiv protiv Svonsija

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas Svonsi sa 4:1 u šestom kolu Premijer lige Engleske.

Čelsi je poveo golom Fernanda Toresa u 29. da bi prednost udvostručio Ramireš u 36. minutu. Brazilac je povećao na 3:0 svojim drugim golom u 76. minutu. Prednost tima iz Londona smanjio je Ešli Vilijams u 86. a konačnih 4:1 postavio je Didije Drogba u nadoknadi.

Povezana vest:  Bajern bolji od Šalke, Riberi dvostruki strelac

Mančester siti pobedio je Everton golovima Marija Balotelija u 68. i Džejmsa Milnera u 89. minutu.

Arsenal je kao domaćin slavio protiv Boltona sa 3:0. „Topdžije“ su povele preko Robina Van Persija u 46. minutu, a Holanđanin je potom udvostručio prednost u 71. Konačan rezultat postavio je Aleks Song u 89. minutu.

Liverpul je pobedio Vulverhemton sa 2:1. „Crveni“ su u prednost došli autogolom Rodžera DŽonsona u 11. a na 2:0 povećao je Luis Suarez u 38. minutu. Utešni gol za „Vulfse“ postigao je Stiven Flečer u 49. minutu.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA LŠ, Parovi trećeg kola i rezultati drugog kola

Totenhem je u gostima pobedio Vigan sa 2:1. Golove za pobednički tim postigli su Rafael Van Der Vart u 3. i Garet Bejl dvadeset minuta kasnije. Jedini gol za domaćina dao je Mohamed Dijame u 50. minutu.

Njukasl je kod kuće savladao Blekburn sa 3:1 het-trikom Dembe Ba. Jedini gol za goste postigao je Dejvid Hojlet.