jermenija_slavlje

KVALIFIKACIJE ZA EP

Jermenija ubedljiva protiv Makedonije

Fudbaleri Jermenije pobedili su večeras Makedoniju sa 4:1 u prvoj utakmici pretposlednjeg kola Grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Jermenija je na poluvremenu vodila sa 2:0 golovima Markosa Picelija u 28. i Henrika Mhitarjana 34. minutu.

Makedonci su igrali sa igračem manje od 53. minuta, pošto je kapitem Veliče Sumulikoski dobio drugi žuti karton. Prednost je na 3:0 povećao Gevorg Gazarjan u 69. minutu, a Vanče Šikov je smanjio rezultat u 86. minutu. Konačnih 4:1 postavio je Artur Sarkisom u sudijskoj nadoknadi vremena.

Povezana vest:  FS Švajcarske suspendovao devetoricu igrača zbog korupcije

Jermenija se pobedom izjednačila na prvom mestu Grupe B sa Rusijom, I imaju po 17 bodova. Večeras se u istoj grupi sastaju Slovačka i Rusija, i Andora i Republika Irska.