svedska_slavlje

KVALIFIKACIJE ZA EP

Šveđani i Holanđani se plasirali direktno na EP

Fudbaleri Švedske direktno su se kvalifikovali na Evropsko prvenstvo 2012. godine u Poljskoj i Ukrajini pošto su večeras pobedom protiv Holandije od 3:2 postali najbolja drugoplasirana ekipa u kvalifikacijama.

Holandija se ranije diretkno kvalifikovala na EP kao pobednik Grupe E. Šveđani su poveli golom Kima Kalstroma u 15. minutu, a izjednačio je Klas Jan Huntelar osam minuta kasnije.

Povezana vest:  Fudbalerima Novog Pazara neophodni bodovi u Jagodini

Napadač Holandije Dirk Kojt napravio je preokret golom u 50. minutu.  Ipak, Sebastijan Larson u 52. minutu iz penala i Ola Toivonen minut kasnije napravili su preokret u korist Šveđana i „odveli“ svoju reprezentaciju direktno na EP.

U ostalim mečevima Grupe E Moldavija je pobedila San Marino sa 4:0, dok su Mađarska i Finska odigrali bez golova.