milan_baros_ceska

KVALIFIKACIJE ZA EP 2012

Česi se plasirali u baraž

Fudbaleri Češke plasirali su se u baraž za Evropsko prvenstvo 2012. godine u Poljskoj i Ukrajini pošto su večeras pobedili Litvaniju u gostima sa 4:1. Češka je prestigla na tabeli Grupe I Škotsku koja je pre utakmice imala bod više, ali je izgubila od Španije sa 3:1.

Povezana vest:  Marino novi trener Parme

Česi su na poluvremenu vodili sa 3:0. Prvi gol postigao je Mihal Kadlec iz penala, a dvostruki strelac bio je Jan Rezek. Robert Hubnik je u 67. minutu skrivio penal i dobio direktan crveni karton, a za Litvaniju precizan je bio Darvidas Šernas i smanjio na 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Kadlec novim golom iz jedanaesterca.

Španija je pobedila Škotsku sa 3:1. Dvostruki strelac za Špance bio je David Silva, dok je treći gol postigao David Vilja. Jedini gol za Škotlanđane postigao je Dejvid Gudvili.