Mesi vodio Barselonu do nove pobede
Fudbaleri Barselone zadržali su prvo mesto na tabeli, pošto su večeras na svom terenu pobedili Rasing sa 3:0 u utakmici sedmog kola Primere, a dvostruki strelac bio je raspoloženi Lionel Mesi.
Domaći navijači nisu dugo morali da čekaju na prvi pogodak, pošto je već u 11. minutu Mesi, na dodavanje povratnika u tim Andresa Injeste, prevario odbranu gostiju i zatresao mrežu.
Vođstvo prvaka Evrope i Španije duplirao je Chavi Ernandez u 28. minutu posle asistencije Pedra Rodrigeza.
Tačku na laganu i ubedljivu pobedu domaćina, svojim drugim golom na meču, stavio je Mesi u 68. minutu.