Gameiro_white_dress_PSG

PSŽ nastavlja da pobeđuje, Ren siguran kod kuće

Fudbaleri Rena savladali su večeras Lorijen sa 2:0 (1:0) u poslednjem meču desetog kola francuskog šampionata, dok je Pari Sen Žermen trijumfom na Korzici ostao u trci za prvim mestom na tabeli.

Ren je poveo u 11. minutu, a gol je postigao Žire Kambo-Ekoko, dok je pobedu timu Frederika Antonetija osigurao Pitroipa u 63. minutu.

Parižani su zahvaljući trostrukom strelcu Gameiru bez većih problema savladali nejaki Ajačio, a napadač PSŽ-a je izbio na prvo mesto liste strelaca francuskog šampionata sa osam golova na 10 utakmica.

Povezana vest:  Bekenbauer: Penali su atraktivniji od bacanja novčića

U derbiju kola Tuluz i Olimpik iz Marseja odigrali su bez golova, dok je Lion bio siguran protiv Nansija 3:1 (3:0).

Prava goleada viđena je na meču Monpelje – Dižon 5:3 (1:2), a domaćin je uspeo da stigne do pobede iako je na poluvremenu imao gol zaostatka.

Rezultati i strelci devet kola francuskog prvenstva:

Povezana vest:  Konteov ugovor sa Pumom moguć sukob interesa

Ren – Lorijen 2:0 (Kambo-Ekoko 11, Pitroipa 63)

Ajačio – PSŽ 1:3 (Međani 24 – Gameiro 2, 50, 53)

Valensijan – Sošo 3:0 (Abubakar 43, 75, Kadir 71)

Odigrano juče:

Nica – Bordo 3:0 (Mulungi 11, Elbik 34, Klerk 64)

Okser – Lil 1:3 (Olijeh 36 – Paje 71, Jelen 82, Debuši 94. penal)

Brest – Kaen 1:1 (Grugi 45, Erto 85)

Povezana vest:  Pelegrini: Fudbaleri će uvek pokušavati da simuliraju

Evijan – Sent Etjen 1:2 (Sagbo 59 – Batles 46, Obamejang 51)

Lion – Nansi 3:1(Bastos 26, 31. penal, Gomis 28, Jo-Guk 88)

Monpelje – Dižon 5:3 (Pol 11. auto-gol, Žiru 50, 58. penal, 82, Kamara 64 – Korne 9, 11, Gerber 90)

Tuluz – Marsej 0:0

Tabela: PSŽ 23, Monpelje 23, Lion 23, Lil 22, Tuluz 19, Lorijen 18, Ren 19, Kaen 15, Sent Etjen 13…