dario_srna_sahtjor_ls

LIGA ŠAMPIONA

Grupa G: Obe utakmice završene bez pobednika

Ukrajinski Šahtjor odigrao je večeras nerešeno 2:2 sa ruskim Zenitom u trećem kolu Grupe G Lige šampiona, a meč između portugalskog Porta i APOEL-a završen je 1:1. Šahtjor je na svom terenu poveo golom Vilijana u 15, a rezultat je izjednačio Roman Širokov u 33. minutu.

Novu prednost Ukrajincima doneo je Luiz Adriano u poslednjim trenucima prvog poluvremena, a konačnih 2:2 postavio je Viktor Fajzulin u 60. minutu. Odličnu priliku da povede na utakmici imao je Zenit, ali je šut Širokova iz penala u 11. minutu odbranio golman Šahtjora Aleksandar Ribka. Porto je na svom terenu odigrao 1:1 sa kiparskim APOEL-om.

Portugalci su poveli golom Brazilca Hulka u 13. minutu, a rezultat je izjednačio Ailton Žoze Almeida šest minuta kasnije. Meč je obeležio veliki broj žutih kartona, osam igračima Porta I tri fudbalerima APOEL-a.

U sledećem kolu Lige šampiona sastaju se 1. novembra isti timovi, samo sa obrnutim domaćinstvima.