lazar_markovic_par_par_rad

JELEN SUPERLIGA
Partizan nastavio pobedničku seriju u Ivanjici

Fudbaleri Partizana nastavili su pobedničku seriju u domaćem šampionatu, pošto su danas u devetom kolu u Ivanjici savladali Javor sa 2:0 (1:0).
Partizan je imao inicijativu na sredini terena, ali ne i rešenje za odbranu gostiju, koji su se u prvom poluvremenu povukli i čekali svoju šansu iz kontra-napada.
Lazara Marković doveo je crno-bele u vođstvo u 45. minutu posle gužve u kaznenom prostoru domaće ekipe. Odbrambeni igrači Javora Milović i Rendulić nespretno su reagovali u pokušaju da izbace loptu iz kaznenog prostora, što je iskoristio hitronogi Marković i loptu poslao u praznu mrežu.
Nakon toga gosti su umrtvili igru, čuvali prednost i čekali grešku protivnika.
U 62. minutu Zvonimr Vukić je uvećao vođstvo Partizana, kada je na asistenciju Babovića sa 13 metara pogodio levi ugao Nikolićevog gola.
U ostalim utakmicama Sloboda je trijumfom u Čačku nastavila sa dobrim izadanjima ove godine, dok je OFK Beograd poražen u Borči.