Shinji_Kagawa_Dortmund_Koln

Ubedljivi šampion, gol Kuzmanovića u remiju Štutgarta

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda deklasirali su danas na svom terenu Keln sa 5:0 u utakmici 10. kola Bundeslige, dok je Štutgart, uprkos golu Zdravka Kuzmanovića, odigramo samo 2:2 na gostovanju Nirnbergu.

Dvostruki strelac za „milionere“ iz Dortmunda bio je Poljak Robert Levandovski, dok je reprezentativac Srbije Neven Subotić odigrao svih 90 minuta za aktuelnog prvaka Nemačke.

Povezana vest:  Augsburgu bodovi protiv Herte

Borusiji je ovo bila četvrta uzastopna pobeda u šampionatu, dok je Keln doživeo pet poraz u Bundesligi.

Drugi reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović postigao je gol iz penala u 61. minutu za Štutgart, ali je ova ekipa iz Nirnberga odnela samo bod.

Domaćin je poveo preko Simonsa, a nakon izjednačujućeg pogotka Kuzmanovića, novu prednost Nirnbergu doneo je Volšajd. Štutgart je do boda došao preko Rodrigeza šest minuta pre kraja.