Caen_Montpellier

Monpelje se izjednačio s PSŽ-om, Marseju pobeda

Marsej je u 11. kolu francuskog prvenstva stigao do svoje tek druge pobede u sezoni. Na stadionu Velodrome s 2-0 pao je Ajačio.

Nakon što su pre samo tri dana u poslednjim trenucima utakmice Lige šampiona izgubili bod protiv Arsenala (1-0), Marsej se uspeo psihički oporaviti za susret Le Championnata. Andru Aju bio je dvostruki strelac za ekipu Didiera Dešampa.

Najpre je u 30. minuti pogodio za 1-0, što je ujedno bio i rezultat prvog dela, da bi nakon samo četiri minute nastavka postigao i svoj drugi pogodak na utakmici, a deveti u sezoni. Ovom pobedom Marsej je skočio za tri mesta i sada se nalazi na 12. mestu prvenstve tabele. S druge strane Ajačio je ovim porazom pao na poslednje mesto.

Povezana vest:  Laković: Nije mi jasno zašto Hrvati prave dodatnu tenziju

Monpelje se pobedom u gostima protiv Kaena, barem na jedan dan, izjednačio na vrhu prvenstvene tabelw s vodećim PSŽ-om. Monpelje je slavio s 3-1, a pogotke su postigli Mapou Janga-Mbiva u 14., Džon Utaka u 20. i Jounes Belanda u 79. minuti susreta. Svoj treći pogodak gosti su dali s igračem manje nakon što je u 63. minuti susreta Joris Marvou isključen zbog drugog žutog kartona. Utešni pogodak za Kaen postigao je Nivet u 82. minuti iz najstrože kazne.

Do kraja susreta i domaćin je ostao s igračem manje zbog drugog žutog kartona Pierea-Alaina Fraua.

Izdvojimo još novo prosipanje bodova Bordoa koji je na svom terenu odigrao neodlučeno, 1-1, protiv Bresta. Domaćini su poveli u 52. minuti preko Joana Goufrana, ali su gosti vrlo brzo stigli do izjednačenja, a pokazalo se i konačnog rezultata, pogotkom Edena Bena Basata.

Povezana vest:  Suspendovan bahati policajac zbog koga je kasnila pomoć Morosiniju

Le Championnat, 11. kolo, rezultati:

Bordo – Brest 1-1 (Gouffran / Basat 63)

Kaen – Monpelje 1-3 (Nivet 82-11m / Mbiwa 14, Utaka 20, Belhanda 79)

Marsej – Ajačio 2-0 (Ayew 30, 49)

Nansi – Nica 1-0 (Niculae 54)

Sent Etijen– Valensijen 1-0 (Batlles 50)

Sošo – Evijan 1-1 (Butin 51 / Angoula 90)

Tabela:

1. PSŽ 10 7 2 1 19-8 +11 23

2. Monpelje 11 7 2 2 25-15 +10 23

Povezana vest:  Sudijska komisija: Da Zvezda i Partizan ne traže alibi za neuspehe

3. Lion 10 6 2 2 17-10 +7 20

4. Lil 10 5 4 1 18-11 +7 19

5. Ren 10 5 3 2 20-14 +6 18

6. Tuluze 10 5 3 2 12-10 +2 18

7. Lorijen 10 4 4 2 12-9 +3 16

8. St. Etijen 11 4 4 3 11-13 -2 16

9. Kaen 11 4 3 4 15-15 0 15

10. Sošo 11 3 4 4 17-23 -6 13