frenk_lampard_slavlje

Arsenal ubedljiv protiv Čelsija na „Stamford bridzu“

Fudbaleri Arsenala savladali su danas Čelsi na „Stamford bridžu“ sa 5:3 (1:2), u derbiju 10. kola engleske Premijer lige.
„Plavci“ su poveli golom Franka Lamparda u 14. minutu, izjednačio je Robin Van Persi u 36, a novu prednost domaćinu doneo je kapiten Džon Teri u 45. minutu.
Međutim, u nastavku je usledio preokret. Posle samo četiri minuta Brazilac Andre Santos izjednačio je rezultat, a prednost godtima u 56. minutu doneo je Tio Volkot. Ipak, Čelsi se nije predavao jer je Španac Huan Mata u 80. minutu poravnao na 3:3.
A onda je na scenu ponovo stupio Robin Van Persi i golovima u 85. i drugom minutu nadoknade obezbedio izuzetno važan trijumf „tobdžijama“.
U prvom meču današnjeg programa Mančester Junajted je slavio na „Gudison parku“ protiv Evertona sa 1:0, golom Javijera Ćićarita Hernandeza u 19. minutu.