italija_logo

Lacio furiozan na Sardiniji

Fudbaleri Lacija savladali su večeras na gostujućem terenu ekipu Kaljarija sa 3:0, u poslednjoj utakmici 9. kola italijanske Serije A.

Rimljani su sjajnom igrom ostvarili pun pogodak na Sardiniji, gde su otpor domaćina srušili već nakon prvog poluvremena. Lacio je petom pobedom ove sezone potvrdio da će biti u užem krugu kandidata za najviši plasman, a sada na trećoj poziciji tabele zaostaju samo bod za vodećim Juventusom, kao i drugoplasirani Udineze.

Povezana vest:  ENGLESKA LIGA, KPR i Totenhem podelili bodove

Strelci na „vrućem“ terenu Kaljarija, koji je pao na 9. mesto, bili su Lulić u 39, Klose u 44. i Roki u 88. minutu.

Odigrano ranije danas: Bolonja – Atalanta 3:1, Fiorentina – Ðenova 1:0, Leče – Novara 1:1, Parma – Ćezena 2:0, Sijena – Kjevo 4:1, Udineze – Palermo 1:0.

Odigrano u subotu: Roma – Milan 2:3, Katanija – Napoli 2:1, Inter – Juventus 1:2.

Povezana vest:  Mihajloviću ovacije i pobeda Bolonje u 93. minutu

Tabela: Juventus 19 bodova, Udineze 18, Lacio 18, Milan 17, Napoli 14, Katanija 14, Sijena 13, Palermo 13, Kaljari 13, Fiorentina 12, itd.