zlatan_ibrahimovic_ls

LIGA ŠAMPIONA

Pobeda Zenita, Milan u osmini finala

U četvrtom kolu G grupe fudbalske Lige šampiona Zenit je večeras na domaćem terenu savladao Šahtjor sa 1:0, dok je Milan u okviru H grupe igrao kao gost protiv BATE Borisova nerešeno 1:1. Zenit je izorio minimalnu, ali izuzetno značajnu pobedu kojom je došao nadomak plasmana u nokaut fazu takmičenja, a pogodak za slavlje u Sankt Peterburgu postigao je Lomberts u 45. minutu.

Milan u Belorusiji nije uspeo da pobedi, međutim, i bod je bio dovoljan da obezbedi plasman u osminu finala. Činilo se da će „roso-neri“ rutinski izaći na kraj sa ekipom domaćina, jer je Ibrahimović doneo vođstvo već u 22. minutu, ali je BATE Borisov u nastavku igrao angažovano i zasluženo došao do boda pogotkom Bresana iz penala u 55. minutu.