real_madrid_slavlje_ls_vs_lion

LIGA ŠAMPIONA

Grupa D: Sulejmani strelac u pobedi Ajaksa protiv Dinama

Fudbaleri holandskog Ajaksa pobedili su večeras na svom terenu Dinamo iz Zagreba sa 4:0, u četvrtom kolu Grupe D Lige šampiona, a drugi gol za domaće postigao je povremeni reprezentativac Srbije Miralem Sulejmani. U drugoj utakmici grupe Real je u Madridu pobedio Olimpik iz Liona sa 2:0.

Povezana vest:  Brašanac: Imamo aktivan rezultat iz Borisova

Ajaks je u Amesterdamu poveo golom Gregorija Van Der Vila u u 20, a Sulejmani je udvostručio prednost pet minuta kasnije. Rezultat je na 3:0 povećao Sim De Jong u 65. minutu, a konačnih 4:0 postavio je Urugvajac Nikolas Lodeiro u sudijskoj nadoknadi vremena.

Fudbaleri Reala pobedili su u Lionu pobedili Olimpik golovima Kristijana Ronalda u 24. i 69. minutu. Ronaldo je drugi gol postigao iz penala.

Real je posle četiri utakmice prvi na tabeli sa maksimalnim učinkom. Drugi je Ajaks sa sedam bodova, Lion ima četiri, a Dinamo je na poslednjem mestu bez bodova. Zagrepčani nisu postigli nijedan gol u četiri utakmice.