David Silva celebrates

Siti teško, ali zasluženo do bodova u Londonu

Vodeći tim Premijer lige, Mančester Siti nastavio je pobedonosnu seriju pošto je večeras u Londonu savladao domaći Kvins Park Rendžers sa 3:2 (1:1), u poslednjoj subotnjoj utakmici 11. kola šampionata.
Gosti su uz dosta muke došli do bodova, ali su još jednom pokazali da izrastaju u veliku ekipu i da sa pravom njihovi navijači očekuju trofeje ove sezone.
Ovom pobedom ekipa Roberta Manćinija sačuvala je pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Mančester Junajted.
Utakmica je počela loše po Siti, pošto je KPR poveo u 28. minugu golom Džeja Botrojda. Gosti su izjednačili u samoj završnici preko raspoloženog Edina Džeka, a u drugom poluvremenu potpuni preokret doneli su David Silva i Jaja Ture, posle asistencije Aleksandra Kolarova.
Do kraja utakmice domaćin je samo uspeo da ublaži poraz pogotkom Hejdara Helgusona u 69. minutu.

Rezultati i strelci 11. kola Premijer lige:
Liverpul – Svonsi 0:0.
Blekburn – Čelsi 0:1 (Lampard 51).
Arsenal – VBA 3:0 (Van Persi 22, Vermalen 39, Arteta 74).
Mančester Junajted – Sanderlend 1:0 (Braun 45. autogol).
Njukasl – Everton 2:1 (Hejtinga 12. autogol, Tejlor 29 – Rodvel 45).
Aston Vila – Norič 3:2 (Bent 30, 62, Agbonlahor 48 – Pilkington 25, Morison 77).
KPR – Mančester Siti (Botrojd 28, Helguson 69 – Džeko 43, Silva 52, Ture 74)
Sutra: Vulverhempton – Vigan, Bolton – Stouk, Fulam – Totenhem

Tabela: Mančester Siti 31, Mančester Junajted 26, Njukasl 25, Čelsi 22, Arsenal 19, Totenhem (-1) 19, Liverpul 19, Aston Vila 15, itd.
Povezana vest:  28. KOLO NEMAČKE LIGE, Frajburgu bod protiv Hofenhajma