RADNICKI_1923_SLAVLJE

JELEN SUPERLIGA
Radnički bolji od Slobode, remi Spartaka i Hajduka

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog zauzeli su treće mesto na tabeli, pošto su danas u derbiju 11. kola domaćeg prvenstva savladali užičku Slobodu sa 2:1 (2:0).
U duelu dva najprijatnija iznenađenja jesenjeg dela šampionata Radnički je sačuvao prednosti iz prvog poluvremena i tako zadržao epitet jedine neporažne ekipe.
Domaćin je poveo u 14. minutu posle loše reakcije odbrana Slobode, a golmanu gostiju Darku Božoviću nije prostalo ništa drugo nego da obori Darka Spalevića, koji je kasnije bio precizan sa bele tečake.
Isti igrač udvostručio je vođstvo Radničkog deset minuta kasnije, a Užičani su u 77. minutu preko Save Kovačević postavili konačan rezultat.
U vojvođanskom derbiju u Subotici Spartak i Hajduk igrali su nerešeno 1:1 (0:1), iako su Kuljani vodili do 86. minuta.