Dusan_Basta_Udinese_slavlje

Udineze i Lacio na vrhu, gol Baste

Fudbaleri Udinezea i Lacija posle danassnjih utakmica nalaze se na deobi prvog mesta italijanske Serije A.
Udineze je na svom terenu pobedio Sijenu sa 2:1. Prvi gol na meču postigao je srpski fudbaler Dussan Basta u 50. sekundi meča. Rezultat je na 2:0 povećao Antonio Di Natale u 64, a konačnih 2:1 postavio je Fabio Bolconi u 77. minutu.
Lacio je u Rimu pobedio Parmu golom Đuzepea Skulija u 85. minutu.
Fiorentina koju trenira Sinissa Mihajlović izgubila je u gostima od Kjeva sa 1:0 golom Luke Riđonija u 66, a istim rezultatom Leče je pobedio Ćezenu pogotkom Huana Kuadrada u 56. minutu.
Atalanta je nastavila sa dobrim rezultatima posle pobede minimalnim rezultatom nad Kaljarijem na svom terenu golom Hermana Denisa u 81. minutu.
Milan je kao domaćin ubedljivo pobedio Kataniju sa 4:0. Golove za „rosonere“ postigli su Zlatan Ibrahimović u sedmom iz penala, Robinjo u 24. i Đanluka Zambrota u 72. minutu. Frančesko Lodi postigao je autogol u 69. minutu.
Utakmice Napoli – Juventus i Đenova – Inter odložene su zbog nevremena.