FUDBALSKA-LOPTA

Hetafe osvojio dragocene bodove protiv Atletika

Fudbaleri Hetafea savladali su kasno večeras na domaćem terenu ekipu Atletika Madrid sa 3:2, u poslednjoj utakmici 11. kola prvenstva Španije.
Hetafe je osvojio dragocene bodove u borbi za opstanak, pošto je ovim uspehom pobegao iz zone ispadanja i sada na 14. poziciji Primere ima bod više od Rasinga iz Santandera, prvog tima ispod „crte“.
Pobeda je izborena nakon velike borbe i preokreta, jer je Falkao doveo Atletiko u vođstvo golom iz penala u 30. minutu. Strelci za domaćina u nastavku bili su Barada u 40, Mikel u 49. i Kastro u 83. iz penala, dok je drugi pogodak za Atletiko postigao Dominges u 80. minutu.
Atletiko je ovim porazom zaostao u borbi za visok plasman i sada na 11. poziciji zaostaje čak 15 bodova za vodećim Realom.
Odigrano ranije danas: Atletik Bilbao – Barselona 2:2, Granada – Rasing Santander 0:0, Rajo Valjekano – Sosijedad 4:0, Espanjol – Viljareal 0:0, Real Madrid – Osasuna 7:1, Saragosa – Sporting Hihon 2:2.
Odigrano juče: Levante – Valensija 0:2, Majorka – Sevilja 0:0, Betis – Malaga 0:0.
Tabela: Real Madrid 28 bodova, Barselona 25, Valensija 24, Levante 23, Sevilja 18, Malaga 17, Espanjol 16, Rajo Valjekano 15, itd.