luka_predrag_gol_rad_bsk

JELEN SUPER LIGA
Hajduk pobedio Novi Pazar, Rad i BSAK igrali nerešeno

U poslednjim utakmicama 12. Kola Super lige Srbije fudbaleri Hajduka iz Kule savladali su danas Novi Pazar sa 1:0 dok su Rad i BSK Borča igrali nerešeno 1:1.
Hajduk je na svom terenu pobedio Novi pazar i zabeležio petu pobedu u sezoni. Kuljani su imali inicijativu tokom celog meča i stvorili puno prilika.
Jedinu šansu iskoristio je Aleksandar Čovin početkom utakmice kada je u 16. minutu pogodio mrežu gostujućeg tima.
Rad i BSK odigrali su nerešeno na stadionu Obilić i osvojili po bod u 12. kolu Super lige.
Rad je bolje počeo utakmicu i stvorio nekoliko šansi da bi u 18.minutu centaršut Nikole Lekovića u šesnetercu gostiju iskoristio predrag Luka za vođstvo ‘građevinara’.
Ipak, gosti iz Borče uspli su da se trgnu i do kraja poluvremena da izjednače kada je posle brze akcije Vladimir Buač šutirao glavom.
Njegov udarac uspeo je da odbrani golman Rada ali je Buač bio najbliži odbijenoj lopti i poslao je u mrežu.
U drugom poluvremenu Rad je posle nekoliko pokušaja na obe strane uspeo da dođe do odlične prilike. Nikola Stoiljković je bio u šansi kada je oboren u kaznenom prostoru pa je dosuđen penal za domaćine.
Zbog faula za najstrožu kaznu crveni karton dobio je odbrambeni igrač BSK-a Branislav Milošević.
Luka Milivojević je sa bele tačke pogodio stativu a Rad je propustio još nekoliko prilika da do kraja meča materijalizuje brojčanu prednost pa je BSK uspeo da sačuva bod.
Povezana vest:  Ešli Kol prihvatio optužbe FA za nedolično ponašanje