karim_benzema_real_dinamo

LIGA ŠAMPIONA

Grupa D: Real ubedljiv protiv Dinama, bez golova u Lionu

Fudbaleri Reala večeras su na svom terenu u Madridu pobedili zagrebački Dinamo sa 6:2, u petom kolu Grupe D Lige šampiona. U drugom meču grupe Lion i Ajaks odigrali su nerešeno bez golova. Real je posle devet minuta vodio sa 3:0, a strelci su bili Karim Benzema, Hoze Kaljehon i Gonzalo Iguain. Mesut Ezil je u 20. minutu postigao četvrti gol za Madriđane.

Povezana vest:  Stanković: Uz Balaševićeve pesme naučio sam da volim

U drugom poluvremenu Real je nastavio u 49. minutu drugim golom Kaljehona, a u 66. je po drugi put strelac bio i Benzema za 6:0. Real se u tim trenucima opustio, što su gosti iskoristili i golovima crnogorskog reprezentativca Fatosa Bećiraja u 81. i Ivana Tomečaka u 90. smanjili prednost Španaca.

Ovo su, inače, bili prvi golovi hrvatskog tima u ovogodišnjem takmičenju Lige šampiona. U drugom meču Grupe D Olimpik iz Liona je na svom terenu odigrao nerešeno 0:0 sa holandskim Ajaksom. Real je prvi na tabeli sa svih pet pobeda, drugi je Ajaks sa osam, treći Lion sa pet bodova, a na poslednjem mestu Dinamo bez boda.