Simone_Pepe_juventus

Juventus pobedom u Rimu zaseo na čelo tabele

U 12. kolu italijanske fudbalske Serije A Juventus je večeras u Rimu savladao domaći Lacio sa 1:0, a ovim uspehom trofejni klub je sa utakmicom manje preuzeo čelo tabele i ima bod prednosti nad drugoplasiranim Udinezeom.
Slavlje torinskim crno-belima, među kojima srpski reprezentativac Miloš Krasić ponovo nije bio u kombinaciji za sastav, doneo Simone Pepe pogotkom već u 34. minutu.
Napoli je bio nadomak poraza u Bergamu, gde je domaća Atalanta golom Denisa u 64. minutu vodila do pred sam kraj, ali je bod Napolitancima doneo Kavani pogotkom u sudijskoj nadoknadi za konačnih 1:1.
Novara je osvojila važne bodove u borbi za opstanak savladavši kod kuće Parmu sa 2:1, dok je Katanija kao gost nanela Lećeu neugodan poraz (1:0), koji je klub sa juga Italije ostavio u zoni ispadanja iz lige.
Sutra se sastaju Kaljari – Bolonja, Ćezena – Ðenova, Palermo – Fiorentina, Sijena – Inter i Milan – Kjevo.
Odigrano u petak: Udineze – Roma 2:0.
Tabela: Juventus 25 bodova, Udineze 24, Lacio 22, Milan 21, Roma i Katanija po 17, Napoli 16, itd.
Povezana vest:  KUP SRBIJE, Počela prodaja karata za finale Kupa