David_Villa_Barcelona

Barselona ubedljivom pobedom proslavila 112. rođendan

Fudbaleri Barselone proslavili su večeras 112 godina postojanja kluba ubedljivom pobedom od 4:0 protiv gostujućeg Rajo Valjekana u prvoj utakmici 17. kola prvenstva Španije. Ostali mečevi tog kola igraće se 17. i 18. decembra, a ovaj susret pomeren je zbog učešća Barselone na Svetskom prvenstvu za klubove.

Povezana vest:  JELEN SUPER LIGA, Rezultati 22. kola, strelci i tabela Super lige Srbije

Svi golovi u večerašnjem meču postignuti su za 50 minuta, od čega su domaći igrači čak tri puta savladali gostujućeg golmana u prvom poluvremenu. Prednost aktuelnom prvaku Španije i Evrope doneo je Aleksis Sančes u 29. minutu. Čileanac koji je u Barselonu došao letos iz Udinezea u strelce se upisao i u 41. minutu, dok je na 3:0 u 43. povisio David Vilja. Konačan rezultat postavio je Lionel Mesi, pet minuta po povratku sa odmora.

Povezana vest:  SVETSKA PRVENSTVA - FRANCUSKA 1938, Italijani u crnim dresovima i politička odsustva

Barselona se ovom pobedom približila vodećem Real Madridu na tri boda zaostatka, dok je Rajo Valjekano ostao 11. na tabeli Primere.