Liverpool celebrate goal by Maxi Rodriguez

Liverpul eliminisao Čelsi iz Liga kupa

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u polufinale engleskog Liga kupa pošto su večeras u Londonu, u četvrtfinalu, savladali ekipu domaćeg Čelsija sa 2:0. To je druga pobeda Liverpula nad „plavcima“ u poslednjih devet dana, nakon što je prethodno, takođe kao gost, slavio u prvenstvenom duelu rezultatom 2:1. Strelci na večerašnjem meču bili su Rodriges u 58. i Keli u 63. minutu.

Povezana vest:  Superliga: Partizan čeka Mačvu, Javor u Nišu

Mančester Siti je nastavio seriju uspeha ove sezone pošto se probio među četiri najbolja tima u Liga kupu slaveći večeras u Londonu nad domaćim Arsenalom sa 1:0. Trijumf gostima doneo je Serhio Agero pogotkom u 83. minutu.

U preostalom večerašnjem meču drugoligaš Kardif je pobedio ekipu premijerligaša Blekburna sa 2:0, pa se priključio Liverpulu i Mančester Sitiju. Sutra se sastaju Mančester Junajted i Kristal Palas.