zlatan_ibrahimovic_milan

Milan pobedio Ðenovu i preuzeo vrh tabele

Fudbaleri Milana preuzeli su vrh tabele pošto su večeras u prvom meču 14. kola Serije A pobedili Ðenovu sa 2:0 (0:0).
Rosoner su osmom pobedom u šampionatu pretekli vodeći Juventus, koji u nedelju dočekuje Chezenu.
Početkom drugog poluvremena bivši igrač Milana Kaha Kaladze oborio je Zlatana Ibrahimovića i dobio crveni karton, švedski napadač je bio precizan sa bele tačke.
Odmah zatim gosti su imali odličnu priliku da udvostruče vođstvo, ali je Brazilac Robinjo bio neprecizan, a na 2:0 povećao je Antonio Noćerino u 79. minutu.
Srpski reprezentativac Boško Janković odigrao je 77 minuta u timu domaćina.
Utakmica je na kratko bila prekinuta u 15 minutu, zbog suzavca koji je na tribine stadiona Luiđi Feraris dolazio nakon sukoba policije i navijača u gradu.
Sutra od 20.45 igraju Inter – Udineze i Napoli – Leće.
U nedelju se sastaju Katanija – Kaljari (12.30), Bolonja – Sijena, Kjevo – Atalanta, Fiorentina – Roma, Juventus – Chezena (15) i Parma – Palermo (20.45).
U poslednjem meču 14. kola u ponedeljak igraju Lacio – Novara (20.45).
Tabela: Milan 27 bodova, Juventus 26, Udineze 24, Lacio 22, Palermo 19, Napoli, Roma i Katanija 17, itd.
Povezana vest:  UEFA zabranila meč Republike Srpske i Srbije u Banjaluci