Cesc-Fabregas-goal

Barselona pregazila Levante

Fudbaleri Barselone „preslišali“ su večeras na svom terenu ekipu Levantea sa 5:0 u utakmici 15. kola Primere i nastavili poteru za vodećim madridskim Realom.
Izabranici Pepa Gvardiole nisu štedeli „municiju“ i očigledno je da su veoma motivisani i spremni veliki derbi protiv madridskog Reala sledećeg vikenda.
Sesk Fabregas večeras je odigrao verovatno najbolju partiju od dolaska u Barselonu letos, a ekipu Levantea ispratio je sa dva pogotka u mreži, u četvrtom i 33. minutu.
Gvardiola je na ovom meču dao priliku još jednom „biseru“ Barselonine škole, Isaku Kuenki koji mu je vratio golom u 37. minutu.
Kao i na većini mečeva Barselone ove sezone, mrežu rivala zatresao je i Lionel Mesi u 55. minutu, a konačan rezultat postavio je Aleksis Sančez u 61. minutu.
Andres Injesta je utakmicu završio sa dve asistencije, a glavni sudija mu je par minuta pre kraja neopravdano poništio gol zbog navodnog ofsajda.
Ekipa Barselone sada ima tri boda manje i utakmicu više od madridskog Reala.