Mančester siti bolji od Čelsija u Londonu

manchestercityFudbaleri Mančester sitija pobedili su danas u Londonu domaći Čelsi sa 4:2 u derbi utakmici 28. kola engleskog prvenstva.
Sitiju je to prva pobeda u poslednje tri utakmice, dok je Čelsi zabeležio tek drugi poraz u poslednjih 14 mečeva.
Početak utakmice nije nagoveštavao srećan ishod po goste, pošto je Frenk Lampard u 42. minutu doveo Čelsi u vođstvo od 1:0.
Radost domaćina trajala je kratko, pošto je u poslednjem minutu prvog poluvremena izjednačio Karlos Tevez.
Gosti su do potpunog rezultatskog preokreta došli u 51. minutu preko Krega Belamija, a u 75. minutu crveni karton zbog faula u kaznenom prostoru dobio je igrač Čelsija Žulijano Beleti.
Siguran izvođač najstrože kazne za Mančester siti bio je Tevez.
Samo pet minuta kasnije Čelsi je ostao sa desetoricom igrača na terenu, pošto je drugi žuti karton i isključenje zaradio Mihael Balak.
Ubedljivu pobedu gosti su potvrdili tri minuta pre kraja utakmice, kada je mrežu Čelsija ponovo zatresao Belami.
Konačan rezultat postavio je Lampard pogotkom u 90. minutu iz jedanaesterca. Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović odigrao je celu utakmicu za londonsku ekipu.
Čelsi je ostao na prvom mestu na tabeli Premijer lige sa 61 bodom, jednim više od Mančester junajteda.

Povezana vest:  LAV FUTSAL SUPERLIGA, Galenika juri prve bodove