vejn_runi_slavlje_finale_ls_1

Vulverhempton platio ceh na Old Trafordu

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas na svom stadionu Vuverhempton sa 4:1 u utakmici 15. kola Premijer lige i, barem donekle, iskupili se pred svojim navijačima za eliminaciju iz Lige šampiona.
U timu Junajteda nije bilo teško povređenog kapitena Nemanje Vidića, ali su „đavoli“ bez većih problema slomili otpor gostiju za koje je od 32. minuta igrao Nenad Milijaš.
Po dva gola raspoloženih Nanija i Vejna Runija bili su dovoljni da Junajted zabeleži pobedu i približi se na dva boda zaostatka za vodećim Mančester Sitijem koji u ponedeljak gostuje Čelsiju.
Seriju dobrih rezultata nastavio je Arsenal koji je kod kuće, uz dosta problema, savladao Everton sa 1:0. Još jednom ove sezone heroj navijača na Emirejtsu bio je Robin van Persi koji je zatresao protivničku mrežu u 70. minutu.
Novu, sedmu prvenstvenu pobedu ostvario je Liverpul koji je kod kuće pobedio Kvins Park Rendžers sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Luis Suarez u 47. minutu.
Trku sa vodećim ekipama polako je počeo da gubi Njukasl, koji je izgubio na gostovanju Noriču sa 4:2, dok je Vigan pobedio domaći VBA sa 2:1 i pobegao sa poslednjeg mesta na tabeli.