real_barsa_cesk_vs_Coentrao

EL KLASIKO, REAL – BARSA

Ništa novo u El Klasiku, još jedna pobeda Barselone

Iako su mnogi ove sezone počeli da sumnjaju, Barselona je još jednom potvrdila da je najbolja ekipa na svetu, a večeras je u Madridu slavila protiv Reala sa 3:1 u utakmici 15. kola španske Primere. Real je večeras pokušavao da napada, ali je to delovalo stihijski i uglavnom bezopasno, dok je Barselona, osim slabijeg početka, znala šta hoće i umela je da sačeka greške i iskoristi slabosti „kraljevskog“ kluba.

Poslednji put Real je u prvenstvenom derbiju slavio 7. maja 2008, a od tada je Barselona, računajući i ovaj meč zabeležila šest pobeda i jedan remi.

Povezana vest:  Vlasnici Blekburna pokreću klub i akademiju u Indiji

Večeras, u utakmici svih utakmica u Španiji, Aleksis Sančez i Sesk Fabregas su definitivno potvrdili da se sjajno uklapaju u Gvardiolin sistem, dok treneru Reala Žozeu Murinju ostaje glavobolja zbog činjenice da još jednom nije uspeo da nadmudri rivala iz suprotnog tabora.

Počelo je kako i dolikuje ovakvim mečevima – spektakularno. Golman Barselone Viktor Valdes je traljavo ispucao loptu do koje je došao Anhel di Marija, a u nastavku akcije najbolje se snašao Karim Benzema i već u 22. sekundi zatresao mrežu. Delovalo je nakon toga da bi Barseloni mogla da „uđe voda u uši“, ali se tada videlo zašto je ovaj tim najbolji na svetu.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE EURO 2012, Rezultati kvalifikacionih mečeva za Evropsko prvenstvo

Krenuo je tim Pepa Gvardiole sa napadima, stvorio nekoliko šansi, a zatim je u 30. minutu Lionel Mesi izdržao nekoliko naleta protivnika, proigrao Aleksisa Sančeza, a ovaj vrhunskim udarcem naterao Ikera Kasiljasa da vadi loptu iz mreže. Mora se priznati da Real nije imao ni sreće kod drugog gola Katalonaca u 53. minutu. Chavi, koji je večeras odigrao 600. utakmicu za Barselonu je šutirao sa distance, lopta je zakačila Marsela i prevarila Kasiljasa.

Kada je u 65. minutu Ronaldo promašio stopostotnu šansu, postalo je jasno da će Barselona osvojiti tri boda, a da Gvardiola ni šesti put neće doživeti poraz na stadionu Santijago Bernabeu.

Povezana vest:  Mirković: Oprez, Proleter je bolji u gostima...

Već u sledećem napadu Dani Alveš je „kao na tacni“ isporučio loptu Sesku Fabregasu koji se samo poklonio i glavom poslao loptu iza Kasiljasovih leđa. Do kraja meča Real je imao par prilika preko Benzeme i Ronalda, ali je odbrana Barselone bez većih problema izašla na kraj sa tim napadima. Ovom pobedom Barselona se na prvom mestu na tabeli izjednačila sa Realom po broju bodova, ali Madriđani imaju utakmicu manje. Gvardiolinoj ekipi nema „spavanja“, pošto već sledeće nedelje u Japanu igra na Svetskom klupskom prvenstvu, gde će pokušati da doda još jedan trofej u bogatu klupsku riznicu.