FUDBALSKA-LOPTA

Napoli jedva do boda u Novari

Fudbaleri Napolija igrali su na gostujućem terenu protiv Novare nerešeno 1:1, u preostaloj današnjoj utakmici 14. kola italijanske Serije A.
Napolitanci su teškom mukom došli do boda protiv domaćina, koji se grčevito bori za opstanak u ligi. Novara je vodila od 70. minuta golom srpskog internacionalca Ivana Radovanovića, ali su gosti ipak izbegli poraz zahvaljujući pogotku Džemailija šest minuta pre kraja susreta.
Ovim rezultatom Napoli je ostao petoplasirani na tabeli sa devet bodova zaostatka za vodećim Udinezeom, dok je Novara pretposlednja i ima tri boda manje od Sijene, prve ekipe iznad opasne zone.
Sutra se sastaju Roma i Juventus.
Odigrano ranije danas: Atalanta – Katanija 1:1, Bolonja – Milan 2:2, Kaljari – Parma 0:0, Udineze – Kjevo 2:1.
Odigrano u subotu: Inter – Fiorentina 2:0, Leče – Lacio 2:3, Palermo – Ćezena 0:1, Sijena – Ðenova 0:2.
Tabela: Udineze 30 bodova, Juventus 29, Milan i Lacio po 28, Napoli 21, Palermo 20, Ðenova, Kaljari i Katanija po 18, itd.
Povezana vest:  Grujić: Voleo bih da Živković zaigra na proleće