Barselona pobedila Malagu i vratila se na čelo tabele

fc_barcelona_logoFudbaleri Barselone vratili su se na čelnu poziciju na tabeli španskog prvenstva, pošto su večeras na svom stadionu pobedili Malagu sa 2:1 u utakmici 24. kola Primere i ponovo stekli dva boda više u odnosu na madridski Real.
Iako su napadali od prvog minuta, fudbaleri Barselone otpor gostiju uspeli su da slome tek u drugom poluvremenu.
Igrao se 70. minut, kada je mladi Pedro Rodrigez preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu Malage.
U 80. minutu, međutim, napadač gostiju Valdo izbegao je ofsajd zamku i postigao izjednačujući pogodak i nagovestio moguće iznenađenje.
Do toga, ipak, nije došlo jer je u 84. minutu Ćavi Ernandez proigrao Pedra na desnom boku, ovaj asistirao Lionelu Mesiju koji je sa pet metara bio precizan i doneo tri boda Barseloni.
Ranije večeras Real Madrid je ubedljivo savladao Tenerife sa 5:1, dok je Saragosa bila bolja od Hetafea sa 2:0.

Povezana vest:  Aguero u sredu zaključuje transfer u Mančester Siti