start 1ZOI VANKUVER, BOB

SAD OSVOJILE ZLATO, SRPSKI TIM OSTVARIO PRVI PLASMAN U ISTORIJI U BOBU

Kao da je osvojena medalja

Prvi bob tim SAD osvojio je titulu olimpijskih šampiona na „stazi smrti” u Visler Parku pošto su posle četiri vožnje ostvarili vreme 3:24,46 minuta, ali ono što je važnije za našu javnost je solidno 18. mesto koje je bob posada Srbijeu sastavu Vuk Rađenović, Miloš Savić, Igor Šarčević i Slobodan Matrijević zauzela u finalu nasvom prvom učešću na Zimskim olimpijskim igrama.

Povezana vest:  U Kazahstanu 35. laboratorija WADA

Iza Amerikanaca se plasirala prva bob posada Nemačke. U konačnom zbiru Nemci su bili sporiji 38. stotih delova sekunde i pripala im je srebrna medalja, dok je bronzu osvojio prvi tim domaćina Olimpijskih igara, Kanade koji je od pobednika, posle četiri vožnje bio sporiji 39. stotih delova sekunde.

Ipak, rezultat koji je napravila srpska četvorka slobodno se može nazvati podvigom. U situaciji kada su se i mnogo iskusnije ekipe prevrtale na zloglasnoj stazi u Visler Parku, završetak sve četiri trke i na kraju 18. mesto momaka u iznajmljenom bobu sigurno je za svaku pohvalu.

Rezultati: 1. SAD 1 3:24,46, 2. Nemačka 1 + 0,38, 3. Kanada 1 + 0,39, 4. Nemačka 2 + 1,12, 5. Kanada 2 + 1,14, 6. Švajcarska 1 + 1,25, 7. Nemačka 3 + 1,60, 8. Rusija 3 + 1,67, 9. Italija 1 + 1,79, 10. Rusija 1 + 1,79… 18. Srbija 1 (Rađenović, Savić, Šarčević. Matijević) + 5,89…