Montpellier_Toulouse_Giroud_Abdennour

Novi kiks Monpeljea, pobede Sent Etjena i Marselja

Fudbaleri Monpeljea drugi meč zaredom nisu uspeli da pobede u prvenstvu Francuske, a večeras su na svom terenu remizirali 1:1 protiv Tuluza u 17. kolu i dozvolili Pari Sen Žermenu da u slučaju pobede u nedelju preuzme prvo mesto na tabeli.

Monpelje je odlično počeo utakmicu i poveo već u sedmom minutu preko Žefrija Dernija, ali je Šeik Mbeng izjednačio u 40. minutu. Gosti su poslednjih pet minuta meča igrali bez isključenog Franka Tabanua, ali Monpelje nije iskoristio brojčanu prednost.

Povezana vest:  Marčelo Lipi: Spreman sam za povratak trenerskom poslu

Srpski fudbaler Pavle Ninkov odigrao je svih 90 minuta za gostujuću ekipu. Ekipa Sent Etjena je pobedom nad domaćim Dižonom od 2:1 izbila na peto mesto na tabeli. Trijumf gostujućem timu doneo je Maks Gradel u 90. minutu. Veliki preokret napravio je Olimpik Marselj, koji je na svom stadionu savladao Lorijen sa 2:1. Gosti su vodili od 77. minuta golom Inosenta Emeghare, ali je Olimpik slavio golovima Valbuene i Bruna Ševrua u poslednjih pet minuta meča.