engleska_logo

ENGLESKA LIGA

KPR do druge pobede, slavlje Liverpula i Evertona

Fudbaeri Kvins Park Rendžersa slavili su danas u gostima protiv Čelsija sa 1:0, dok je Liverpul na svom stadionu bio bolji od Sanderlenda sa 3:0, a Everton je u gostima pobedio Njukasl sa 2:1 u utakmicma 21. kola engleske Premijer lige. Poslednjeplasirana ekipa Premijer lige, KPR, zabeležila je veoma bitnu pobedu u borbi za opstanak u šampionatu. Oni su kao gosti slavili u Londonu protiv prvaka Evrope Čelsija.

Jedini gol na Stamford Bridžu za drugi trijumf KPR u ligi postigao je bivši igrač Čelsija Šon Rajt Fipis u 78. minutu na asistenciju Adel Tarabta. Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za Čelsi.

Liverpul je na svom terenu zabeležio drugi uzastopni trijumf u Premijer ligi, pošto su lako savladali ekipu Sanderlenda sa 3:0. Napadač Luis Suares postigao je dva gola u slavlju Liverpula, dok se u listu strelaca upisao još Rahim Sterling.

Prvi gol na utakmici viđen je u 19. minutu, a gol je postigao Sterling na asistenciju Suaresa. Prednost Liverpula udvostručio je Luis Suares 26, dok je konačan rezultat postavio isti igrač u 53. minutu, a asistent kod oba gola bio je kapiten Stiven Džerard.

Fudbaleri Njukasla na svom terenu nisu uspeli da prekinu seriju od dva uzastopna poraza u ligi, a ovaj put su poraženi od Evertona, koji se ovim trijumfom približio četvrtoplasiranom Čelsiju na samo dva boda zaostatka.

Njukasl je na samom početku utakmice, već u drugom minutu došao do prednosti golom Papis Demba Sisea. Gosti iz Liverupla su do izjednačenja došli u završnici prvog poluvremena kada je Lejton Bejns zatresao mrežu golmana Tima Krula, dok je konačan rezultat postavio Viktor Aničebe na asistenciju Nikice Jelavića u 60. minutu.

Povezana vest:  Ubedljive pobede Mančester junajteda i Vulverhemptona