Holandija_Eredivisie_logo

Ajaks i AZ igraju novi meč pred praznim tribinama

Fudbalski savez Holandije saopštio je danas da će Ajaks i AZ Alkmar ponovo odigrati celu utakmicu nacionalnog kupa, koja je prekinuta 21. decembra nakon 38. minuta zbog sukoba golmana gostiju sa huliganom.

Meč će biti odigran 19. januara pred praznim tribina amsterdamske Arene, a pobednika čeka duel protiv četvrtoligaša GVVV-a.

Povezana vest:  Nejmar kritikovao način treniranja u Brazilu

-Meč će biti odigran u potpunosti, 90 minuta, jer bilo bi nerazumno da se utakmica nastavi u 37. minutu, pošto bi AZ morao da igra sa 10 igrača zbog crvenog kartona Alvarada – navodi se u saopštenju Saveza.

Na meču koji je prekinut Ajaks je vodio sa 1:0, a potom je na teren utrčao jedan navijač amsterdamskog tima i šutnuo golmana AZ-a Estebana Alvarada. Alvarado mu je uzvratio sa nekoliko udaraca, posle čega mu je sudija Bas Nijhuis pokazao crveni karton. Ljut zbog takve odluke arbitra, trener tima iz Alkmara povukao je ekipu sa terena.

Povezana vest:  FS Italije pokrenuo novu istragu o nameštanju

Nekoliko dana kasnije fudbalski savez Holandije poništio je crveni karton Alvaradu.