Sami-Khedira-Real-Madrid

KUP KRALJA

Bez iznenđenja u Madridu, Malaga ispustila 2:0

Fudbeleri Reala iz Madrida pobedili su večceras posle preokreta Malagu sa 3:2 (0:2) u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja. Tim iz Malage vodio je do 68. minuta, ali se Madriđani nisu predavali, već su za deset minuta uspeli da stignu zaostatak.  Najpre je Sami Kedira smanjio prednost, a nedugo zatim Gonzalo Iguain je iskoristio grešku protivničke odbrane i izjednačio na 2:2.

U 78. minutu Karim Benzema postigao je pobedonosni gol, a tim Žozea Murinja nije iskoristio nekoliko izglednih šansi da do kraja susreta poveća prednost.  U ostalim utakmicama Aletik Bilbao nije uspeo da pobedi trećeligaša Albasete, a najveća iznenađenja priredili su drugoligaš Alkorkon i član treće lige Mirandes.

Alkorkon je pobedio ekipu Levantea sa 2:1, dok je Mirandes bio siguran protiv Rasinga iz Santandera (2:0).

Povezana vest:  Žigić u Lidsu postigao četiri gola za Birmingem

Rezultati prvih utakmica 1/8 finala Kupa kralja:

Real Madrid – Malaga 3:2 (Kedira 68, Iguanin 70, Benzema 78 – Sančes 10, Demikelis 29)

Mirandes – Rasing 2:0 (Infante 34, Martins 45)

Alkorkon – Levante 2:1 (Borha 13, Nagore 53 – Paljardo 23)

Albasete – Atletik Bilbao 0:0.

Sutra se sastaju Real Sosijedad – Majorka (20), Barselona – Osasuna (22), a u četvrtak Kordoba – Espanjol (20) i Valensija – Sevilja (22).

Povezana vest:  Božović: Svako takmičenje je bitno, pa tako i Kup

Revanš susreti su na programu sledeće nedelje.