barselona_slavlje

Barselona i Atletik Bilbao u četvrtfinalu Kupa kralja

Fudbaleri Barselone i Atletika Bilbao plasirali su se u četvrtfinale španskog Kupa kralja pošto su večeras u revanš utakmicama osmine finala bili uspešniji od ekipa Osasune, odnosno Albasetea.
Barselona je nakon pobede u prvom meču (4:0) i večeras bila bolja od Osasune slaveći u Pamploni rezultatom 2:1. Domaćin je neočekivano poveo golom srpskog internacionalca Dejana Lekića u 41. minutu i činilo se da bio mogao barem do „pirove pobede“, ali je kombinovani sastav Barse u nastavku zaigrao angažovanije, pa je pogocima Sančesa u 49. i Roberta u 72. minutu sprečio iznenađenje.
Atletik Bilbao je kod kuće „isprašio“ trećeligaša Albasete rezultatom 4:0 i nakon 0:0 u prvom meču zasluženo i ubedljivo se probio među osam najboljih ekipa.
Plasman u četvrtfinale Kupa kralja ranije su izborili Levante, Espanjol, Valensija, Real Madrid, Majorka i trećeligaš Mirandes.
Četvrtfinalni parovi su Real Madrid – Barselona, Espanjol – Mirandes, Atletik Bilbao – Majorka i Valensija – Levante.