David_Di_Michele_Lecce

Fiorentina kiksirala kod kuće, poraz Udinezea

Fudbaleri Fiorentine neočekivano su danas izgubili na domaćem terenu od ekipe Lećea sa 1:0, u 18. kolu italijanske Serije A.
To je sedmi poraz kluba iz Firence u dosadašnjem delu sezone, pa je ostao 13. na tabeli sa čak 17 bodova zaostatka za vodećim Juventusom. U timu „ljubičastih“ danas su igrali mladi srpski reprezentativci Matija Nastasić i Adem Ljajić.
Leće je osvajanjem sva tri boda napravio značajan kora ka opstanku u društvu najboljih, a ekipi sa juga Italije pomogao je srpski reprezentativac Nenad Tomović koji je odigrao celu utakmicu. Pobedonosni pogodak postigao je Di Mikele u 66. minutu iz penala.
Juventus je kod kuće odigrao samo nerešeno protiv Kaljarija (1:1), u meču na kojem je Miloš Krasić posle dužeg vremena dobio šansu i odigrao poslednjih 25 minuta.
Malo iznenađenje predstavlja i poraz Udinezea u Ðenovi (3:2), tako da crno-beli sada imaju tri boda manje od lidera iz Torina. Strelac za domaćina bio je i Boško Janković u 50. minutu.

Današnji rezultati:

Povezana vest:  LIGA ŠAMPIONA, Sutra dva derbija u Ligi šampiona

Parma – Sijena 3:1 (Bjabijani 24, Valijani 66, Ðovinko 90+4 – Grosi 80)

Juventus – Kaljari 1:1 ( Vučinić 7 – Kosu 48)

Ðenova – Udineze 3:2 (Grankvist 49, Janković 50, Palasio 70 – Feroneti 13, Di Natale 75. iz penala)

Fiorentina – Leče 0:1 (Di Mikele u 66. iz penala)

Kjevo – Palermo 1:0 (Samarko, 50)